Altrana ogrodowa Chinatown

Altany drewniane do ogrodu.

Ogrodowa altana jest wspaniałym miejscem do wypoczynku oraz elementem dekoracyjnym przydomowego ogrodu lub działki rekreacyjnej. Altana o powierzchni użytkowej poniżej 35 m² nie wymaga pozwolenia na budowę, jednak należy ją uwzględnić w planie zagospodarowania działki. Trzeba również pamiętać o tym, że wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altanek może być nie więcej niż 2 na każde 5 arów powierzchni działki.

Altrana ogrodowa Chinatown

W ofercie znajdują się wzory altan o różnorodnej konstrukcji na planie kwadratu, prostokąta lub ośmiokąta. Zróżnicowany jest także wygląd ścian i dachów altan. Mogą one być w pełni zadaszone, o spadzistym dachu, co pozwala na przebywanie w nich podczas deszczu lub o płaskich ażurowych dachach, chroniących jedynie przed nadmiarem światła słonecznego. Mogą być przykryte być także namiotowym dachem płóciennym. Może to być altana wypełniona ażurowymi ściankami, pozwalającymi na swobodny przepływ powietrza, ale zapewniającymi także poczucie intymności lub też altana minimalistyczna, czyli lekka i prosta konstrukcja w postaci zadaszenia spoczywającego na słupach nośnych.

Niektóre modele altan są wyposażone w drewnianą podłogę z deski tarasowej o grubości 28 mm. W ofercie znajdują się także altany, których integralną częścią są drewniany stolik i ławeczki, nie trzeba zatem poszukiwać drewnianych mebli pasujących wymiarami i kolorem do wybranej altanki. Lakierobejce stosowane do produkcji altan pozwalają na szeroki wybór kolorów drewna tak, żeby altana pasowała do otoczenia. Dla miłośników klasycznych rozwiązań najlepsze będą altany z tradycyjnym spadzistym dachem kwadratowe lub ośmiokątne, w których pomieści się także stół okrągły. Ciekawym rozwiązaniem są altany posadowione na słupkach rozchylających się ku górze. Taka konstrukcja pozwala zwiększyć powierzchnię osłaniającego użytkowników dachu bez zwiększania powierzchni użytkowej. Do nowoczesnych domów i ogrodów polecane są nowoczesne altany Modern z serii „New York”, z ażurowym dachem, które utrzymane są w stylu przypominającym rezydencje z Beverly Hills.

Altrana ogrodowa JamaicaTradycyjne modele altan wykonane są przede wszystkim z drewna sosnowego klejonego, w modelach nowoczesnych wykorzystane są również inne materiały. Drewniane konstrukcje zabezpieczone są preparatami grzybobójczymi i pokryte trójwarstwową powłoką przy użyciu lakierobejcy. Impregnacja ciśnieniowa zapewnia doskonałą ochronę przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Elementy dekoracyjne malowane są dodatkowo ekologicznym i całkowicie bezpiecznym impregnatem woskowym. Elementy metalowe niezbędne do montażu altany, takie jak kotwy, śruby, zawiasy posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty.

Każda altana wykonywana jest na indywidualne życzenie klienta i dostosowana do jego wymagań i potrzeb. Producent zapewnia pomoc na każdym etapie od projektowania do realizacji. Pomimo istnienia w ofercie znormalizowanych wzorów każda altana ma niepowtarzalny charakter, gdyż na życzenie klienta można zmienić jej wymiary, kolorystykę i elementy dekoracyjne. Wzory prezentowane w ofercie służą do wstępnego określenia, jakiego typu altana jest najbardziej odpowiednia.