Ogrodzenia drewniane

Jak wybrać odpowiednie ogrodzenie, płot do swojego domu ?

Ogrodzenie przed domem lub działką pełni funkcję dekoracyjną ale przede wszystkim spełnia swoją rolę jako zabezpieczenie przed wtargnięciem na teren posesji osób niepożądanych. Płoty, bramy i ogrodzenia wykonuje się z przeróżnych materiałów, najbardziej popularnym materiałem jest jednak drewno. Do budowy takiego ogrodzenia można wykorzystać gotowy płot drewniany (lamelowy, szczelny lub sztachetowy). Użycie takich gotowych materiałów z pewnością znacząco przyspieszy pracę. Dodatkowo – dzięki zachowaniem równych odległości między deskami – drewniane ogrodzenie wygląda bardzo estetycznie. Nie bez znaczenia jest tu również staranność wykonania.

Myśląc o drewnianych płotach i ogrodzeniach, bardzo często jako pierwsza nasuwa się myśl o stylu starodawnym i rustykalnym. Prawdą jest, że pojawiły się one już w zamierzchłej przeszłości, jednak dowodzi to tylko tego, jak dobrze przez tyle lat spełniały swoje zadanie. W naszym sklepie posiadamy także wiele nowoczesnych rodzajów które świetnie będą pasować do najnowocześniejszej zabudowy. Drewniany płot i brama, mogą stworzyć w zależności od potrzeb zarówno bardzo proste jak i wyszukane ogrodzenie, które wygrodzi w naturalny sposób ogród, działkę lub posesję, nie ograniczając przy tym dostępu światła. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele wersji drewnianych płotów, bram i ogrodzeń.

Ogrodzenie drewniane jest jednym z najstarszych typów ogrodzeń. Na szczęście, wraz z biegiem czasu przeszło tyle metamorfoz, że obecnie zaprojektowanie drewnianego ogrodzenia jest ograniczone tylko wyobraźnią. Dziś można natknąć się na ekskluzywne ogrodzenia z drewna okalające wielkie rezydencje a także proste sztachetowe płoty w przydomowych ogródkach. Drewno jako materiał posiada wiele atutów, dzięki którym ma tak szerokie zastosowanie w budownictwie. W przypadku płotów i bram można wymienić kilka, jak chociażby ponadczasowe walory estetyczne, łatwość w montażu czy ogromna różnorodność stylów a także rozmiarów. Nie można także nie wspomnieć tu o bardzo niskiej cenie w porównaniu do ogrodzeń z innych materiałów, a odpowiednio zakonserwowane będzie spełniać swoje zadanie przez wiele lat.

 

Drewniane bramy są cenione za swój urok, elegancję i trwałość. Dziś często spotykane są przy wjazdach na prywatne lub firmowe posesje, a nawet jako bramy garażowe. Jeśli brama stworzona jest prawidłowo, a także została odpowiednio zaimpregnowana, przez wiele lat doskonale będzie spełniać swoje funkcje. Bramy z drewna mają wiele atutów. Doskonale potrafią wkomponować się w każde otoczenie i krajobraz. Mimo błędnych przekonań, odpowiednio zabezpieczone, będą odporne na wilgoć i czynniki atmosferyczne w porównywalnym stopniu do tych, wykonanych z innych materiałów. Można więc ze śmiałością stwierdzić, że są wytrzymałe i trwałe. Świetnie komponują się z ogrodzeniami murowanymi, z kamienia a przede wszystkim najlepiej wyglądają w zestawieniu z drewnianym ogrodzeniem. Dzięki temu posiadają spójny, naturalny wygląd. Jeśli zmienią nam się upodobania, bardzo łatwo możemy zmienić kolorystykę ogrodzenia i bramy, dostosowując wygląd do aktualnie panujących trendów.